BRYNJE ARCTIC LUE

449,00 NOK

Veil. salgspris 449,00 NOK


Ingen produktomtale

ARCTIC LUE m/Netting.

Passer ypperlig til all frilufts aktivitet og er en klassiker til tur og ekspedisjoner. Best i test en rekke ganger og vinner av teko innovasjonspris.


Gratis - Alle bestillinger over 500 kr - sendes fraktfritt.

På ordrer under 500 kr - Fast fraktpris i Norge 99 kr

Rask levering 1 - 3 hverdager

Ved bestilling før Kl. 12:00

Kundeservice kundeservice@1000milenorge.no

365 dagers retur- og angrerett!


DENNE TO-LAGS KOMBINASJONEN av tettstrikket ull og netting er unik i funksjon, fordi den er meget lett i forhold til den varmeeffekt som oppnåss.

Innsiden holder seg usedvanlig tørr pga få kontaktpunkter mot huden og fordi nettingen ikke opptar fuktighet.

Den spesialbehandlede ullen gir et meget mykt grep og krymper minimalt.

TESTRESULTATER og tilbakemeldinger fra mange ekspedisjoner bekrefter at Brynje's helsetrøyeprinsipp i to-lags kombinasjon er noe av det aller beste nærmest kroppen.

Dette er viktig for at annen funksjonell ytterbekledning skal fungere tilfredsstillende.

Om du er på Sydpolen, Mount Everest, i Jotunheimen eller på en vanlig tur i marka, er du alltid riktig kledd med BRYNJE ARCTIC to-lags funksjonstøy.


Varenr 10406000

Tekniske spesifikasjoner:

100% syntetisk nettingfor
Utside i 80% Merinoull og 20% Polyamid
Vekt: 70 g
Materialvekt: Ytterstoff 220 g/m2
​Materialvekt: Netting 140 g/m2

Størrelser: Small og Large
Farger: Marineblå, Grønn, Koksgrå, Sort, , Rød, 

 

Tekniske Spesifikasjoner. ART. NR.: 10406000, MATERIALE: 80% Merinoull / 20% Polyamid - 20,5 Micron. 100% Polypropylene nettingfor. , MATERIALVEKT: 140 g/m2 (netting), MATERIALVEKT: 220 g/m2 (ytterstoff), STØRRELSER: SMALL - LARGE, VEKT: 70 gr

Andre kunder har også kjøpt

1000 MILE NYE KOMPRESJONSSOKK

2022


Gradert komprimeringsteknologi fungerer ved å gi et avtagende trykk på bena.

Denne enkeltlagssokken forbedrer sirkulasjonen for å flytte gammelt blod ut og nytt oksygenert blod til regionen.

Ved å gjøre dette reduserer det muskeltretthet, minimerer hevelse og gir rask gjenoppretting.


367,00 NOK

Vis produkt

1000 Mile TREK Sock Twin Pack

2270


Perfekt for fritids vandring, terrengløping, Turgåing eller terrengsykling.

1000 mile Trek sokk er designet som en lett tur-sokk som gir maksimal komfort og støtte, uansett aktivitet. 

Den polstrede hælen strekker seg for å beskytte Achilles sene.  Ekstra polstret soner på tærne og tåball av foten gir ekstra komfort.

I denne nye Trek sokken, er det spesielt valgt en Merino ull blanding, som gjør sokkene super myk og bidrar til å redusere friksjon på huden uten at den er for tykk.

Kjent for sine fukttransporterende egenskaper, kan Merinoull bidra til å isolere bort svette fra huden, slik at føttene føles kjølige og tørre. 

En ekstra bonus er at sokkene vil også tørke raskere etter vask.  De naturlige antibakterielle kvalitetene fra Merino ull, bidrar til å holde føttene friske på lengre distanser.


284,00 NOK

Vis produkt
Utsolgt
Brynje ARCTIC Jakke med hette

Brynje ARCTIC Jakke med hette

10401320


Arctic Jakke med høy hals, tettsittende hette, hel glidelås i front. To lave lommer med glidelås, lang arm med tommelfingergrep.

Arctic Double serien er et innovativt to-lags funksjonstøy basert på Brynje sin unike nettingstruktur innerst mot kroppen kombinert med den beste merinoull på utsiden. 

Denne løse to lags kombinasjonen er meget lett i forhold til den varmeeffekt som oppnås.


2.149,00 NOK

Vis produkt

1000 MILE ULTIMATE LIGHTWEIGHT Walk Sokker

3195


En sokk i sokken.

Innsiden av sokken er i 100 % Tactel® som beveger seg med foten, utsiden beveger seg med skoen....

Mangelen på friksjon mellom lagene forhindrer gnagsår og reduserer slitasje.
 

Med den unike kombinasjonen av Merinoull i ytre lag og Tactel® i innerlaget, bidrar dette til å opprettholde en behagelig temperatur for foten.

Fremragende komfort og ingen gnagsår – garantert.
 

Passer for turer gjennom tre sesonger i alle typer sko. 


284,00 NOK

Vis produkt